The Weeknd’den Gazze’ye 2,5 milyon dolarlık yardım

İsrail, Gazze’yi vurmaya devam ediyor…

Gazze’yi açık hava hapishanesine çeviren İsrail’e tepkiler sürerken, masumlara bir yardım eli daha uzandı.

Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı, “The Weeknd” sahne adıyla tanınan ünlü Kanadalı sanatçı ve WFP İyi Niyet Elçisi Abel Tesfaye’nin, Gazze’ye 2,5 milyon dolar yardımda bulunacağını açıkladı.

İki haftalık gıda tedariki

WFP’den yapılan yazılı açıklamada, Tesfaye’nin Gazze’ye yönelik 2,5 milyon dolarlık yardımının yaklaşık 4 milyon gıda paketine tekabül ettiği, bu yardımın 173 bin Filistinliye iki haftalık gıda tedariki sağlayacağı kaydedildi.

Açıklamada, Tesfaye’nin yardımının açlığın eşiğinde olan 1 milyon Gazzeli’ye yardım ulaştırma çabalarına önemli destek sağlayacağı ifade edildi.

Grammy ödüllü şarkıcı Abel Tesfaye, 2021 Ekim’de WFP’nin İyi Niyet Elçilerinden biri olarak atanmıştı.

“İnsani facia…”

WFP’nin şimdiye kadar yaklaşık 764 bin Filistinliye gıda yardımı sağladığı belirtilen açıklamada, özellikle çatışmaya insani ara verildiğinde yardımların artırıldığı bildirildi.

WFP Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Doğu Avrupa Bölge Direktörü Corinne Fleischer, “Gazze’deki insani facia tahmin edilenin çok ötesinde. WFP yoğun çaba sarf ediyor ancak Gazze’deki açlıkla mücadele edebilmek için yardımların çok ciddi şekilde artması gerekiyor” mesajını verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x