O Emeklilere Bayram İkramiyesi Verilmeyecek, Başvuru Tarihi Verildi! ‘Önemli Detay Ortaya Çıktı’

Milyonlarca emeklinin maaşlarına yapılan zam oranları sonunda açıklandı. En düşük emekli maaşı, yüzde 49,25’lik bir artışla 10 bin TL’ye yükseldi.

MAAŞ ZAMLARI HESAPLARA YATIRILDI

Emeklilerin zam farkları, 7 Şubat itibariyle hesaplarına aktarıldı. Bu maaş zamlarının ardından, milyonlarca emekli, bayram ikramiyelerinin ne kadar olacağını merak etmeye başladı.

İKRAMİYE TUTARLARI BELİRLENDİ

Geçen yıl verilen 2 bin TL’lik bayram ikramiyesinin bu yıl ne kadar artırılacağı konusunda iki güçlü formül gündemde yer alıyor.

Sabah’ın haberine göre ilk formülde, bayram ikramiyesine yüzde 50’lik bir zam yapılması ve tutarın 3 bin TL’ye çıkarılması konuşuluyor.

İkinci formül ise, ikramiye tutarının 5 bin TL’ye çıkarılması ve her iki bayramda toplamda 10 bin TL olarak ödenmesi üzerinde duruluyor.

İKRAMİYE ÖDEMELERİNİN TARİHLERİ BELLİ OLDU

Bayram ikramiyeleri, Ramazan Bayramı öncesi 1-9 Nisan arasında ilk olarak hesaplara yatırılacak. İkinci ödeme ise Kurban Bayramı öncesi 10-15 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

ÖNEMLİ DETAY: EMEKLİLERİN HAK ETTİĞİ İKRAMİYEYİ ALABİLMELERİ İÇİN…

Emeklilerin bayram ikramiyelerinden yararlanabilmesi için belirli bir tarihe kadar emeklilik başvurusu yapmış olmaları gerekiyor.

31 MART SON TESLİM TARİHİ

Ramazan Bayramı ikramiyesini almak için 1 Nisan itibariyle maaş almaya hak kazanmış veya kazanacak tüm emeklilerin işlemlerinin tamamlanmış olması gerekiyor.

KURBAN BAYRAMI ÖDEMELERİ İÇİN DE AYNI KURALLAR GEÇERLİ

Kurban Bayramı ödemelerinden yararlanmak için de 31 Mart’a kadar emeklilik başvurusu yapmış olmak gerekiyor. Bu tarihe kadar başvuruda bulunanlar, hem Ramazan hem de Kurban bayramı ikramiyelerinden yararlanabilecekler.

Ancak Nisan ve Mayıs aylarının sonuna kadar başvuranlar, sadece Kurban bayramı ikramiyesine hak kazanacaklar.

Tüm emekliler, bayram ikramiyelerini zamlı olarak alabilecekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x