Melih Gökçek’ten Mansur Yavaş’ın iddialarına yanıt

Beyaz TV’ye konuşan Melih Gökçek, Mansur Yavaş’ın “mobilya” iddialarına şu yanıtı verdi:

“Biz burayı pahalı aldık. Aynı parayla çok daha güzel yer alabilirdik. Şuradaki gördüğün mobilyalar 20 yıldır kullandığım mobilyalar. Değiştirmedim. İhaleyi biz alırken demirbaş olarak onları da yazdılar. Üzerinde oturduğumuz mobilyalar devletin malıydı. İhaleyi çıktıklarında hem binayı hem de içerisindeki demirbaşları sattılar. Böyle aldık biz. 20 senelik mobilya kullanıyorum. Görevden ayrılırken evime mobilya aldırmışım. Öyle iddia ediyor. Yalan söylüyor, yok öyle bir şey. Özel kalemden mobilya alımı yapmışlar. Benim bunlardan haberim yok.”

NE OLDU
Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı (ABB) Mansur Yavaş, Melih Gökçek’in, daha önce belediye lojmanı olarak kullanılan Dikmen’deki konutlarına yönelik, “usulsüz satış” gerekçesiyle açılan davada verilen tahliye kararına ilişkin yaptığı açıklamada şöyle konuşmuştu:

“Belediyede yaptığımız incelemede özel kalem adına alınan ev mobilyalarının da Gökçek’in evine gittiğini gördük. Bunu da soruşturuyoruz. Sadece evi almamış, eşyaların parasını da belediyeye ödetmiş. Maalesef durum budur. Yargıtay kararını beklemeden evi tahliye etmesi beklediğim bir davranış. Aslında beklemediğim bir davranış ama olması gereken budur.”

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x