Geçmişinde yok yok! İşte Ayşenur Arslan’ın kabarık sicili

  •     HABER7

Halk Tv’de yayınlanan programında, 1 Ekim’de Ankara’da İçişleri Bakanlığı‘nın önünde gerçekleştirilen bombalı saldırıya ilişkin tepki çeken ifadeler kullanan Ayşenur Arslan gözaltına alınmış ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakılmıştı. 

Ayşenur Arslan, Halk TV’deki programında Ankara’daki bombalı saldırıya yönelik,  “Belki o kişi üzerine bomba olduğunu bilmiyordu. Gelip hiçbir şey yapamadan ölünmez. Bana sorarsanız her şeye aykırı, durup dururken kendini patlatmış. Ankara’da bir arabayı açıp düz kontakla çalıştırmak yerine neden Kayseri’de birini öldürerek ‘Ben geliyorum heeey. Bombalar sırtımızda tabanca belimizde nedir yani…” şeklinde konuşmuştu.

GEÇMİŞİ SKANDALLARLA DOLU

Ayşenur Arslan‘ın teröristlere yönelik sözleri Halk Tv ekranlarında yaptığı ilk skandal değil. Arslan’ın skandallar sicili oldukça kabarık. Arslan bugüne kadar vatandaşları Kavala ve Demirtaş için sandığa davet etmiş, şehit polisler için ‘zavallı’ ifadelerini kullanmış, Cumhurbaşkanı Erdoğan övgüsünü duyunca yayını kestirmiş, programında sokak çağrısı yaptırmış ve daha birçok tepki çeken görüntülerle akıllarda kalmıştı. 

Haber7 Ayşenur Arslan’ın skandallarını şu şekilde derledi..

“KAVALA VE DEMİRTAŞ İÇİN SANDIĞA GİTMELİYİZ”

Halk TV’de 2.tura kalan seçimleri yorumlayan Ayşenur Arslan, vatandaşları tepki çeken şekilde sandığa davet etmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimi kazanmaması için çabalayan Arslan, seçmenleri Kavala ve Demirtaş için oy kullanmaya çağırmıştı. 

Ayşenur Arslan şu ifadeleri kullandı:

Bakın Reisçilere ‘ölümüne ölümüne’, bu kadar çabuk moral bozulmasın.
Osman Kavala, Çiğdem Mater, Mücella Yapıcı, Selahattin Demirtaş, Selçuk Mızraklı; onlar için sandığa gitmek gerekiyor. Daha kim bilir ne için..

Çocuklarınız için sandığa gitmeniz gerekiyor. Doğru dürüst çağdaş bir ülkede yaşasınlar, çağdaş bir eğitim alsınlar diye.. Eurovision’u seyretsin diye! Daha ne diyeyim..

ŞEHİT POLİSLERE ‘ZAVALLILAR’ DEDİ

Halk tv sunucusu CHP’li Ayşenur Arslan canlı yayında şehit polisler için skandal ifadeler kullanmıştı.  2015 yılında Ceylanpınar’da PKK’lı teröristler tarafından evlerinde şehit edilen 2 polisimize ilişkin şu cümleleri sarf etmişti;

“O zavallılar, tek başına iktidar gelsin diye öldürüldüler…” 

ERDOĞAN ÖVGÜSÜNE DAYANAMADI YAYINI KESTİRDİ

Ayşenur Arslan bir programında ise Azerbaycanlı bir gazetecinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la ilgili sözlerine dayanamayarak yayını kestirdi. Arslan’ın programına konuk olan Azerbaycanlı bir gazeteci Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Azerbaycan’a sahip çıktığını belirtince Ayşenur Arslan’ı gıcık tuttu, konuşamayan Arslan “Erdoğan’dan bahsedilince böyle oluyor” dedi.

MİLLİYETÇİLERİ HEDEF ALDI

CHP’nin yayın organı Halk TV’de yaptığı skandal yorumlarla gündemden düşmeyen Ayşenur Arslan bir yayınında ise milliyetçileri hedef almıştı. Arslan, ”Milliyetçilik gerçekten de küresel ölçekte bir yükseliş gösteriyor. Nedeni de yoksulluk. Yoksullara onu veremediler olmadı bunu veremediler olmadı eşitlik sağlayamadılar olmadı. Alın size bayrak diyorlar, milliyetçiliği çıkarıyorlar.” ifadelerini kullanmıştı. Arslan’ın bu sözleri sosyal medyada büyük tepki toplamıştı.

PROGRAMINDA SOKAK ÇAĞRISI YAPTIRDI

Ayşenur Arslan bir başka skandalında ise Halk Tv ekranlarında sunduğu Medya Mahallesi programında konuğuna sokak çağrısı yaptırdı. Arslan’ın yanında programda konuşan Mustafa Sönmez vatandaşları alenen sokağa davet etti. Sönmez “Ağlaşmakla olmaz. Çıkacaksın mücadele edeceksin. Sokak senindir kardeşim. Bu ülkede az mı sokaklarda mücadele kazanıldı? Hiç dönüp tarihinize bakmıyor musunuz?” ifadelerini kullandı.

AK PARTİ’YE OY VEREN KADINLARA HAKARET ETTİRDİ

Seçim öncesinde ise Arslan’ın programında AK Parti’ye oy vermek isteyen kadın seçmenler için haddi aşan ifadeler kullanıldı. Arslan’ın programına konuk olan Siyasal İletişim Uzmanı Şeyda Taluk  konuşmasında çirkin sözleriyle AK Parti’ye oy veren kadın seçmene açıkça hakaret etti. AK Parti’ye oy veren kadın seçmenleri eğitimsiz olarak nitelendiren Taluk, kendisini ise eğitimli ve beyaz yakalı olarak tabir etti.

Taluk programda şu ifadeleri kullandı;

AK Parti’yi bugün AK Parti yapan, bu kadar büyümesini, hala iktidarda kalmasının nedenlerinden biri de kadın seçmendir. Kadın seçmenin büyük bir çoğunluğu ev kadınıdır. Sen, ben kadın nüfusunun içerisinde küçük bir azınlığız. Kendimize iyi eğitimli, beyaz yakalı diyelim. AK Parti’yi destekleyenler orta ve alt gelir grubuna sahip kentlerin çeperlerinde yaşayan ya da kırsalda yaşayan kadınlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x