Barry Keoghan başrolde: Saddam Hüseyin’in son günleri film oluyor

‘Chernobyl’in yönetmeni Johan Renck, Saddam Hüseyin’in son günlerini konu alan yeni filmi “Amo Saddam” üzerinde çalışmaya devam ediyor. Will Bardenwerper’in çok satan kitabı ‘The Prisoner in His Palace’dan uyarlanan filmin başrolünde oyuncu Barry Keoghan yer alacak.

Beyazperde’nin aktardığı habere göre, Keoghan, devrilen diktatörün, insanlığa karşı işlediği suçlar nedeniyle yargılanması ve sonunda idam edilmesinden önceki aylarda onu korumakla görevli bir Amerikan askerini canlandıracak.

‘NEREDEYSE BİR TÜR KORKU FİLMİ’

Darby Kealey’nin kaleme aldığı film, askerin Saddam’a nasıl yakınlaştığını, bombalanan bir sarayın yüksek güvenlikli hapishaneye dönüştürülmüş havasını paylaşırken gerçekle kurguyu ayıran ince çizgide nasıl gezindiğini anlatıyor. Yönetmen Renck, “Amo Saddam”ın “savaş filmlerinin tipik kinayeleri”ni içermeyeceğini, bunun “bir hapishane filmi, bir savaş filmi ve neredeyse bir tür korku filmi” olarak türler arası bir film olacağını söyledi.

Saddam rolü henüz belirlenmese de yönetmenin “bölgeden, Arapça konuşan ve rolü gerçek anlamda canlandırabilecek gerçekten iyi bir aktör” ile görüştüğü belirtildi.

Filmin çekimlerine bu sonbaharda başlanacak.

(KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x