Analistler Koşu İçin 3 Altcoin Beğendi: Hedeflere Kilitlendiler!

Kripto analisti David, STG fiyatının yüzde 38’lik bir artış potansiyeli olduğunu söylüyor. Bluntz takma adlı analist ise Solana ve Sei için güçlü koşu bekliyor. Analistlerin bu 3 altcoin için tahminlerini okuyucularımız için derledik.

STG fiyat tahmini: Altcoin uzun vadeli direnci kırdı, sırada ne var?

Stargate Finance (STG), Mayıs 2023’ten bu yana 0,71 dolarlık önemli direnç bölgesinin altında işlem görüyor. Bu bölge tarafından dört kez reddedildikten sonra (kırmızı çekiçler), nihayet geçen hafta direnç bölgesinin üzerine çıktı. Kırılma, kırılmanın geçerliliğini doğrulayan çok uzun bir alt gölge (yeşil ok) ile büyük bir yükseliş Pin çubuğu mumu oluşturdu. Bu kırılma, uzun vadeli düşüş trendinin sona erdiğini ve yeni bir yükseliş trendinin başladığını gösteriyor. Bu yüzden altcoin için çok önemli.

Haftalık RSI (Göreceli Güç Endeksi) 50’nin üzerinde ve yukarı doğru eğimli. Bu da boğaların piyasanın kontrolünü ele geçirdiğini gösteriyor. Bu nedenle, STG fiyatının 1,15 dolar seviyesindeki uzun vadeli direnç bölgesine yükselmesi mümkün. Bu da mevcut fiyatından %38,48 oranında bir artış anlamına geliyor.

STG/USDT haftalık grafik. Kaynak: TradingView

En olası beklenti, STG fiyatının yakın gelecekte yükselmeye devam edeceği yönünde. En yakın hedef 0,94 dolar ve daha yukarıya doğru 1,15 dolar.

SOL fiyat tahmini: Altcoin için ‘sel kapıları açık!’

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Solana (SOL), Eylül ayından bu yana 10 kat yükseldi. Bluntz takma adlı analist, Solana’nın çok daha fazla yükseliş potansiyeline sahip olduğunu söylüyor. Bu bağlamda analist, “SOL dikey birikimi sona erdi. Sel kapıları açıldı ve kanal kırıldı. Tüm zamanların en yüksek seviyesi görünürde.” diyor.

Kaynak: Bluntz

Grafiğine göre analist, yükselen bir kanaldan çıkışın ardından Solana’nın yukarı yönlü momentumunun güçlendiğini öne sürüyor. Solana, son 24 saatte %1’ten fazla artışla, yazı yazıldığı sırada 184,66 dolardan işlem görüyordu. Altcoin, 2021 Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 259,96 dolara ulaştı.

Analist ayrıca, Solana’da yükselişin devam etmesi için bir başka büyük nedenin de hem Bitcoin (SOL/BTC) hem de Ethereum (SOL/ETH) karşısında daha iyi performans göstermesi olduğunu söylüyor. Bu doğrultuda analist, “SOL/BTC ve SOL/ETH şimdiden yeni zirvelere ulaştı. İkinci en iyi yok.” diyor.

Kaynak: Bluntz

SEI fiyat tahmini: Token 1,60 dolar yolcusu!

Bluntz, katman-1 Blockchain’in yerel tokeni Sei’nin (SEI) beş dalgalı bir modelde 1,60 dolara kadar çıkmanın eşiğinde olduğunu söylüyor. Bu bağlamda analist, “SEI bu hafta yavaş yavaş yanıyor. Ama bence sonunda hazır. Bence bir sonraki dürtü başlamak üzere.” diyor.

Kaynak: Bluntz

Bu arada Sei, son 24 saat içinde %0,48 artışla, yazı sırasında 0,9024 dolardan işlem görüyordu. Altcoin haftalık grafiğinde ise %2,43 değer kaybetti.

Makaledeki tahminler analistlere ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x