AKP’de seccade krizi.. Kılıçdaroğlu’na neler demişlerdi

Uğur Can Biçer

Tiktok’ta çektiği videolarla sıkça sosyal medyada gündeme gelen AKP’li Güngören Belediye Başkanı Bünyamin Demir’in yardımcısı Tahir Ergül, seccade üzerine basarak baret sağlamlık testi yaptı.

Seccadenin üzerine 3 tane baret koyan Tahir Ergül’ün, yangın söndürme tüpünü yukarıdan bırakarak baretler üzerinde test yaptığı görüldü.

SECCADE KRİZİ

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki adayı CHP 7. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, katıldığı iftar davetinde seccadeye bastığı görüntüler gündeme oturmuştu.

AKP’liler, bu fotoğrafı Kılıçdaroğlu’nun dini değerlere saygısızlık yaptığı ve bilerek provokasyon yaptığı şeklinde yorumlamıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bağcılar’da toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Fazla kalmadı 40 gün. Bu 40 gün içerisinde birileri seccadelerin üzerine ayakkabılarla basabilir” demişti.

Kendisine seccade hediye edilen Erdoğan, “Bunlar Pensilvanya’dan alıyorlar talimatı. Onlara göre meşrudur, yapabilirler” diyerek Kılıçdaroğlu’nu hedef almıştı.

“AYAKKABINIZLA BASTIĞINIZ YER”

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Kılıçdaroğlu’na “Ayakkabınız ile bastığınız yer, müslümanların secde ederken kullandığı seccadedir” diye tepki gösterdi.

“ÜZGÜNÜM GÖRMEDİM”

Kılıçdaroğlu ise Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Üzgünüm, seccadeyi göremediğim için çok üzgünüm.” dedi.

Kılıçdaroğlu, “Dünyada kimseyi incitmek istemem, hele milletimi asla. Buradan istismarcılık yapanları ve kullandıkları propaganda aparatlarını da milletimizin vicdanına bırakıyorum.” ifadelerini kullanmıştı.

Yerdeki seccadeyi görmediğini belirten Kılıçdaroğlu şunları söylemişti:

“İftar organizasyonuna katıldığımız restoranda oldu bu olay. Fotoğraf çektirmek isteyenler vardı. Ben kimseyi kırmam. Böyle bir alışkanlığım da yoktur. Öyle de yetişmedim. Herkesi kucaklarım, herkese saygı duyarım. Salon kalabalıktı. Yerdeki seccadeyi görmedim. Şimdi o kare üzerinden operasyon yapıyorlar. Açıkça söyleyeyim. Ben onların operasyonunu umursamam. Samimi olarak üzgünüm. Ben, ailem, eşim, çocuklarımız asla ve asla hiçbir kutsala saygısızlık etmez. Bunu da bilmenizi isterim. Hem bu benim hayat tarzıma, hayat görüşüme ve varoluşuma aykırı. Böyle iftiralardan, operasyonlardan siz samimi Müslümanlara sığınıyorum ve sözlerime yeniden başlıyorum.”

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x